LGT2018_set_55x240_ok-04

Klub Kazimierz

ul. Krakowska 13
tel. 12 421 57 86

Klub Kazimierz prowadzi działalność od 1975 roku. Realizuje program zarówno w zakresie upowszechniania inicjatyw artystycznych, jak i edukacji kulturalnej. Ważną dziedzinę aktywności  klubu stanowi organizacja spotkań kulturalnych i prezentacji skierowanych do seniorów, ale otwarty jest również na współpracę z artystycznie uzdolnioną młodzieżą. Klub stanowi przystań dla młodzieżowych grup teatralnych i zespołów chóralnych oraz stowarzyszeń. Organizuje cykliczne spotkania dla seniorów: slajdowiska, wieczory literackie, koncerty. Dużym atutem Klubu są dwie sale wystawiennicze w atrakcyjnej, zabytkowej architekturze krakowskiego Kazimierza. Klub dysponuje także kameralną sceną teatralno-widowiskową w urokliwym podwórzu. Odbywają się na niej próby i spektakle młodzieżowych grup teatralnych: Teatr Powidok, Grupa Teatralna Rozdźwięk, Grupa Improwizacyjna „Improholycs” oraz innych zespołów związanych z Klubem.

2021 wrzesień

Tydzień 5

pon. 30
wtorek 31
śr. 1
czw 2
pt. 3
sob. 4
niedz. 5
pon. 6
wtorek 7
śr. 8
czw 9
pt. 10
sob. 11
niedz. 12
pon. 13
wtorek 14
śr. 15
czw 16
pt. 17
sob. 18
niedz. 19
pon. 20
wtorek 21
śr. 22
czw 23
pt. 24
sob. 25
niedz. 26
pon. 27
wtorek 28
śr. 29
czw 30
pt. 1
sob. 2
niedz. 3

Działalność:

koncerty / wystawy / spotkania teatralne / spotkania literackie / chór / edukacja kulturalna


Oferta:

SPOTKANIA

Krakowski Klub Podróżników – cykliczne  spotkania i prezentacje multimedialne. Klub powstał z myślą o tych, którzy chcą pokazywać swoje zdjęcia i opowiadać o swoich podróżach, a także z myślą o tych, którzy chcą oglądać te zdjęcia, słuchać opowieści i w ten sposób poznawać świat. Każdy, kto kocha podróże i fascynuje się różnorodnością krajobrazów, cudów natury i cywilizacji oraz lubi dzielić się swoimi doświadczeniami, może być gospodarzem wieczoru.

Poprzez kresy – cykl spotkań, pokazów zdjęć i prelekcji, poświęconych dziejom i kulturze Lwowa oraz Kresów. Autorem pomysłu i całego przedsięwzięcia jest Piotr Korpanty, „lwowianin z wyboru”, który z pasją badacza-amatora niestrudzenie „oprowadza” nas po kolejnych obiektach miast i kresowych regionów, ilustrując swój ciekawy wykład bogatą kolekcją przeźroczy.

Poezja na Kazimierzu – programy poetycko-teatralne zainspirowane współczesną poezją. Pomysłodawczynią i realizatorką projektu jest Violetta Zygmunt (Teatr Stygmator). Spotkania odbywają się w ostatni piątek każdego miesiąca.

Wokół Kazimierza – spotkania integracyjne mieszkańców (organizowane we współpracy z Dzielnicą I i Stowarzyszeniem Lokatorów), które przybierają formę wykładów z pokazem zdjęć, poświęconych historii, kulturze, ludziom i wydarzeniom związanych z dzielnicą Kazimierz. Spotkania mają charakter integracyjny.

Moje pasje – spotkania z ciekawymi ludźmi, dla których ich zainteresowania i pasje stanowią sens życia.


 

ZESPOŁY

Chór Hejnał

Powstał w 1948 roku, początkowo jako Chór męski. Przez pierwsze ćwierćwiecze artystycznie kierował i dyrygował nim Jacek Miklaszewski, w latach następnych poważne zasługi pieśniarze zawdzięczają profesorowi Władysławowi Kotschy, który zmodyfikował aranżacje.

W bogatym repertuarze zespół posiada utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów między innymi Moniuszki i Maklakiewicza. Korzysta też z utworów Beethovena, Schuberta, Brahmsa, Straussa, Verdiego i Mozarta. W repertuarze zespołu są pieśni patriotyczne, ludowe czy popularne przeboje muzyki rozrywkowej.

Chór ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród. Zagrał prawie 1000 koncertów, występował za granicą, zdobywał nagrody. Od lat 70. działa przy Klubie Kazimierz, najpierw w ramach Śródmiejskiego Ośrodka Kultury, obecnie Krakowskiego Forum Kultury.  Dyrygentką Chóru jest Karolina Patla, a akompaniatorką Krystyna Stala.

Zespół Muzyki Dawnej Canticum Novum

Zespół wykonuje utwory muzyczne a cappella polskich i obcych kompozytorów okresu średniowiecza i renesansu. Zasadniczą część repertuaru stanowi muzyka sakralna obejmująca bloki tematyczne związane z rokiem liturgicznym, a więc pieśni adwentowe i kolędy, wielkopostne, pasyjne oraz utwory poświęcone N.M. Pannie i kultowi świętych. Występy Zespołu uświetniają niektóre wernisaże, promocje książek czy innego rodzaju spotkania, zazwyczaj jednak korespondujące z kulturą wieków dawnych. Niezmiennie od 1988 roku Zespół jest wierny swojej linii programowej, którą zapewnia założycielka i dyrygentka – Elżbieta Maria Ptak.

Teatr Powidok

Krakowski Teatr Powidok powstał w 2014 roku – jego założycielką była aktorka Anna Dzierża. Warsztaty, próby i spektakle od samego początku działalności grupy odbywały się na Krakowskiej 13, w siedzibie Klubu Kazimierz. Trzonem teatru jest stały zespół, jednak do każdej z kolejnych produkcji angażowane są także nowe osoby. Liderką grupy jest obecnie Agnieszka Wierny.


 

KOŁA, KLUBY

Krakowski Klub Szaradzistów „Agora” – comiesięczne turnieje rozgrywek miłośników szarad, krzyżówek i rebusów (każdy trzeci wtorek miesiąca).

Klub Szachowy i Brydżowy – miłośników  gier karcianych zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 18:00.

Czwartek z seniorem – wszystkich mieszkańców Kazimierza zapraszamy na spotkania ze Stowarzyszeniem Emerytów „Kazimierz” (w każdy trzeci czwartek miesiąca).

Jak do nas trafić?

Szukaj...
Skip to content