LGT2018_set_55x240_ok-04

Klub Kazimierz

ul. Krakowska 13
tel. 12 421 57 86

Klub Kazimierz prowadzi działalność od 1975 roku. Realizuje program zarówno w zakresie upowszechniania inicjatyw artystycznych, jak i edukacji kulturalnej. Ważną dziedzinę aktywności  klubu stanowi organizacja spotkań kulturalnych i prezentacji skierowanych do seniorów, ale otwarty jest również na współpracę z artystycznie uzdolnioną młodzieżą. Klub stanowi przystań dla młodzieżowych grup teatralnych i zespołów chóralnych oraz stowarzyszeń. Organizuje cykliczne spotkania dla seniorów: slajdowiska, wieczory literackie, koncerty. Dużym atutem Klubu są dwie sale wystawiennicze w atrakcyjnej, zabytkowej architekturze krakowskiego Kazimierza. Klub dysponuje także kameralną sceną teatralno-widowiskową w urokliwym podwórzu. Odbywają się na niej próby i spektakle młodzieżowych grup teatralnych: Teatr Powidok, Grupa Teatralna Rozdźwięk, Grupa Improwizacyjna „Improholycs” oraz innych zespołów związanych z Klubem.

2022 styczeń

Tydzień 5

pon. 27
wt. 28
śr. 29
czw. 30
pt. 31
sob. 1
niedz. 2
pon. 3
wt. 4
śr. 5
czw. 6
pt. 7
sob. 8
niedz. 9
pon. 10
wt. 11
śr. 12
czw. 13
pt. 14
sob. 15
niedz. 16
pon. 17
wt. 18
śr. 19
czw. 20
pt. 21
sob. 22
niedz. 23
pon. 24
wt. 25
śr. 26
czw. 27
pt. 28
sob. 29
niedz. 30
pon. 31
wt. 1
śr. 2
czw. 3
pt. 4
sob. 5
niedz. 6

Działalność:

koncerty / wystawy / spotkania teatralne / spotkania literackie / chór / edukacja kulturalna


Oferta:

SPOTKANIA

Krakowski Klub Podróżników – cykliczne  spotkania i prezentacje multimedialne. Klub powstał z myślą o tych, którzy chcą pokazywać swoje zdjęcia i opowiadać o swoich podróżach, a także z myślą o tych, którzy chcą oglądać te zdjęcia, słuchać opowieści i w ten sposób poznawać świat. Każdy, kto kocha podróże i fascynuje się różnorodnością krajobrazów, cudów natury i cywilizacji oraz lubi dzielić się swoimi doświadczeniami, może być gospodarzem wieczoru.

Poprzez kresy – cykl spotkań, pokazów zdjęć i prelekcji, poświęconych dziejom i kulturze Lwowa oraz Kresów. Autorem pomysłu i całego przedsięwzięcia jest Piotr Korpanty, „lwowianin z wyboru”, który z pasją badacza-amatora niestrudzenie „oprowadza” nas po kolejnych obiektach miast i kresowych regionów, ilustrując swój ciekawy wykład bogatą kolekcją przeźroczy.

Poezja na Kazimierzu – programy poetycko-teatralne zainspirowane współczesną poezją. Pomysłodawczynią i realizatorką projektu jest Violetta Zygmunt (Teatr Stygmator). Spotkania odbywają się w ostatni piątek każdego miesiąca.

Wokół Kazimierza – spotkania integracyjne mieszkańców (organizowane we współpracy z Dzielnicą I i Stowarzyszeniem Lokatorów), które przybierają formę wykładów z pokazem zdjęć, poświęconych historii, kulturze, ludziom i wydarzeniom związanych z dzielnicą Kazimierz. Spotkania mają charakter integracyjny.

Moje pasje – spotkania z ciekawymi ludźmi, dla których ich zainteresowania i pasje stanowią sens życia.


 

ZESPOŁY

Chór Hejnał

Powstał w 1948 roku, początkowo jako Chór męski. Przez pierwsze ćwierćwiecze artystycznie kierował i dyrygował nim Jacek Miklaszewski, w latach następnych poważne zasługi pieśniarze zawdzięczają profesorowi Władysławowi Kotschy, który zmodyfikował aranżacje.

W bogatym repertuarze zespół posiada utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów między innymi Moniuszki i Maklakiewicza. Korzysta też z utworów Beethovena, Schuberta, Brahmsa, Straussa, Verdiego i Mozarta. W repertuarze zespołu są pieśni patriotyczne, ludowe czy popularne przeboje muzyki rozrywkowej.

Chór ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród. Zagrał prawie 1000 koncertów, występował za granicą, zdobywał nagrody. Od lat 70. działa przy Klubie Kazimierz, najpierw w ramach Śródmiejskiego Ośrodka Kultury, obecnie Krakowskiego Forum Kultury.  Dyrygentką Chóru jest Karolina Patla, a akompaniatorką Krystyna Stala.

Zespół Muzyki Dawnej Canticum Novum

Zespół wykonuje utwory muzyczne a cappella polskich i obcych kompozytorów okresu średniowiecza i renesansu. Zasadniczą część repertuaru stanowi muzyka sakralna obejmująca bloki tematyczne związane z rokiem liturgicznym, a więc pieśni adwentowe i kolędy, wielkopostne, pasyjne oraz utwory poświęcone N.M. Pannie i kultowi świętych. Występy Zespołu uświetniają niektóre wernisaże, promocje książek czy innego rodzaju spotkania, zazwyczaj jednak korespondujące z kulturą wieków dawnych. Niezmiennie od 1988 roku Zespół jest wierny swojej linii programowej, którą zapewnia założycielka i dyrygentka – Elżbieta Maria Ptak.

Teatr Powidok

Krakowski Teatr Powidok powstał w 2014 roku – jego założycielką była aktorka Anna Dzierża. Warsztaty, próby i spektakle od samego początku działalności grupy odbywały się na Krakowskiej 13, w siedzibie Klubu Kazimierz. Trzonem teatru jest stały zespół, jednak do każdej z kolejnych produkcji angażowane są także nowe osoby. Liderką grupy jest obecnie Agnieszka Wierny.


 

KOŁA, KLUBY

Krakowski Klub Szaradzistów „Agora” – comiesięczne turnieje rozgrywek miłośników szarad, krzyżówek i rebusów (każdy trzeci wtorek miesiąca).

Klub Szachowy i Brydżowy – miłośników  gier karcianych zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 18:00.

Czwartek z seniorem – wszystkich mieszkańców Kazimierza zapraszamy na spotkania ze Stowarzyszeniem Emerytów „Kazimierz” (w każdy trzeci czwartek miesiąca).

Jak do nas trafić?

Szukaj...
Skip to content