Festiwal XI Krakowskie Miniatury Teatralne

Już w lipcu do Krakowa powróci festiwal Krakowskie Miniatury Teatralne organizowany przez Krakowskie Forum Kultury.

Ogromnie cieszymy się, że po tak długiej przerwie znowu możemy zapewnić mieszkańcom Krakowa wakacyjne spotkania z gwiazdami sceny teatralnej. Ideą festiwalu jest prezentacja spektakli, które nigdy dotąd nie były wystawiane w Krakowie, a wystąpią w nich znani i uwielbiani aktorzy z najlepszych teatrów w Polsce.

Festiwal zainauguruje monodram z Teatru Nowego w Łodzi pt. Testament Szekspira w reżyserii Marka Pasiecznego z Marią Gładkowską w roli głównej. To słodko-gorzki tekst kanadyjskiego pisarza Verna Thiessena odsłaniający kulisy związku dramatopisarza ze starszą o osiem lat kobietą. Na scenie komediowej pojawi się spektakl Teatru Kamienica zatytułowany Kobieta, która ugotowała męża. Pikantny tekst, apetyczna obsada i wyśmienita reżyseria Tomasza Obary składają się na nowoczesną formę dramatu z elementami komedii. W rolach głównych wystąpią Dorota Chotecka, Marta Chodorowska i Jacek Lenartowicz. Spektaklem, który zamknie XI Krakowskie Miniatury Teatralne będzie musical Once z Teatru Muzycznego ROMA, stworzony na podstawie filmu Johna Carneya pod tym samym tytułem. Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca muzyka i mądre teksty piosenek, uzupełnione dowcipnymi, ale zarazem refleksyjnymi dialogami. Musicalowi niezwykłego charakteru nadaje też fakt, że wszyscy występujący na scenie aktorzy spełniają jednocześnie funkcję orkiestry.

Organizatorem KMT jest Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa. Spektakle obejrzeć można od 20 do 23 lipca 2021 roku w Nowohuckim Centrum Kultury.

Bilety: Biuro Organizacji Widowni, telefon: 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Szczegółowe informacje i program znajdują się na stronie Krakowskich Miniatur Teatralnych oraz na stronie Facebook.

 

Organizator: Krakowskie Forum Kultury
Partner: Nowohuckie Centrum Kultury
Patronat medialny: portal Magiczny Kraków, portal LoveKraków.pl  

 

Podczas spektakli obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Social media
Szukaj...
Skip to content