Kurs historii sztuki

UWAGA: z powodów niezależnych od organizatora zajęcia w dniu 30.10 nie odbędą się.

 

 

Wszystkie osoby przygotowujące się do egzaminu maturalnego z historii sztuki, egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne oraz – po prostu – zainteresowane poszerzeniem swoich horyzontów zapraszamy na cykl spotkań o historii sztuki. Rozpoczniemy 11 września od sztuki prehistorycznej i w przeciągu 30 spotkań po 2h, w porządku chronologicznym dojdziemy do końca XX wieku. Dwukrotnie wyjdziemy poza mury naszej zabytkowej Kamienicy Lamellich przy Małym Rynku i na 2 spacerach będziemy poszerzać naszą wiedzę w terenie.

 

Dopełnieniem kursu będzie cykl XXI wiek 21 razy: Spotkania o Sztuce XXI wieku, który rozpocznie się w październiku. Jedno dzieło sztuki powstałe w XXI wieku posłuży za punkt wyjścia do opowieści o kierunku, tendencji, artyście. Spotkania mają formę wykładu z prezentacją multimedialną połączonego z dyskusją (Wstęp: 5 zł, płatne przed zajęciami).

Prowadząca: Joanna Warchał – mgr historii sztuki, wykształcenie zdobywała na Uniwersytecie w Grenadzie (Hiszpania), Uniwersytecie Florenckim (Włochy) oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (Stany Zjednoczone). Kuratorka wystaw i producentka wydarzeń kulturalnych. W Krakowskim Forum Kultury odpowiada m.in. za galerię Sala z Widokiem.

 

Czas trwania: 11 września 2018 – 16 kwietnia 2019
wtorki, 16:00 – 18:00

Koszt: 960 zł za 32 spotkania (15 zł/h), możliwa płatność w ratach miesięcznych: 120 zł/msc
Prowadzący: Joanna Warchał
Zapisy: Joanna Warchał
joanna.warchal@krakowskieforum.pl,
tel. 12 422 08 14 wew.21, kom.: 515 466 669

Social media
Szukaj...
Skip to content