Jesienny Kurs Gitarowy (październik – styczeń)

Kurs gitarowy dla początkujących i zaawansowanych ma na celu zapoznanie uczestników z instrumentem oraz podstawowymi technikami gry na gitarze. Indywidualny tok zajęć pozwala kontynuować naukę tym, którzy już wcześniej mieli kontakt z gitarą.

Podczas kursu przekazana zostanie wiedza z teorii muzyki niezbędna do poprawnego odczytu zapisu nutowego, a także rozwinięte umiejętności z bardziej zaawansowanych technik gry na instrumencie. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie własnej gitary (klasyczna bądź akustyczna, ew. elektryczna dla zaawansowanych). Tempo przyswajanych informacji i nabywanych umiejętności wpłynie na dobór ćwiczeń i utworów dla każdego z uczestników.

Prowadzący: Maciej Wnękowicz
Czas trwania: październik  2021 – styczeń 2022

Zajęcia: 1x 45 minut, 1x w tygodniu, 4x w miesiącu – w sumie 16 zajęć
Cena: 700 zł

Kiedy: Poniedziałek, Wtorek, Środa:  17.45 – 20.45 – do wyboru i ustalenia
Zapisy i Informacje: od 7 września, piotr.filipowski@krakowskieforum.pl, kom. 503754342 
lub u prowadzącego

 

O prowadzącym:
Maciej Wnękowicz (ur. w Nowym Sączu) – absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (kierunek – Historia).

Gitarzysta, aranżer, kompozytor muzyki ilustracyjnej do spektakli teatralnych i filmu, kompozytor piosenki poetyckiej, nauczyciel gitary w Krakowskim Forum Kultury w Krakowie.

Współtwórca wraz z Barbarą Serwatką Teatru Pars Pro Toto w Krakowie. Kompozytor i aranżer w następujących spektaklach z muzyką na żywo Teatru Pars Pro Toto: „Kaskaderzy”, Chleb Powszedni”, Varia z Dwudziestoleciem w tle”, „Kaczmarski Politycz(nie)”.

Kompozytor muzyki do filmu „Uwolnij Luizę” w reżyserii Joanny Bąk (film promujący festiwal „Byczo u Poety” w Krakowie 15-18 VI 2009).

W latach 2008–2010 współtwórca wraz z Alicją Hawryś, Anną Ryglowską i Michałem Wojtusikiem zespołu piosenki poetyckiej „Grupa Twórcza Niemoc”. W ramach pracy z „Grupą Twórczą Niemoc” skomponował muzykę do kilkudziesięciu wierszy.

Twórca muzyki i aranżacji do spektaklu Teatru Otwartej Kreacji „Gdzieś Między” (spektakl teatru tańca w choreografii Beaty Owczarek oraz Artura Dobrzańskiego z muzyką renesansową przeplataną utworami kompozytora na gitarę solo; premiera: Kraków VI 2012).

Współzałożyciel z Joanną Giemzowską- Pilch duetu skrzypcowo-gitarowego „Pozytywka” koncertującego od 2009 do 2015 roku.

Od 2015 roku współtworzy trio gitarowo wokalne z Alicją Hawryś-Suską i Jakubem Brzeskim.

Od 2016 roku związany z folkową grupą Addhrai, laureatem konkursu Nowe Źródła podczas festiwalu Folkowisko 2017

Od 2016 roku współtworzy wraz z Andreą Tosi zespół Sabir Duo.

Obecnie koncertuje w kameralnych składach z akordeonistą Wojciechem Szpakiem, skrzypaczką Julią Kołpanowicz i wokalistką Klaudią Kuznowicz.

Fascynat muzyki renesansowej, dorobku Jana Sebastiana Bacha, oraz twórczości kompozytorów muzyki gitarowej okresu klasycznego (M. Carcassi, F. Sor, M. Giuliani), romantycznego (F. Terrega), współczesnego (M. Ponce, H. Villa-Lobos, A. York, F. Moreno-Torroba).

Social media
Szukaj...
Skip to content