Moniuszko w Krakowie

Moniuszko w Krakowie

5 maja 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki. Z tej okazji zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Krakowa, a w szczególności mieszkańców Dzielnicy II i ulicy Stanisława Moniuszki, do wspólnego świętowania tego wyjątkowego jubileuszu oraz poznania bliżej osoby i twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów.

Obchody urodzin Moniuszki rozpocznie uroczysta msza święta o godzinie 13:00, celebrowana w intencji kompozytora w kościele Bożego Miłosierdzia przy ul. Bandurskiego 12. Podczas nabożeństwa wystąpi Chór Insieme pod dyrekcją Moniki Bachowskiej, który wraz z organistą – Piotrem Leskim wykona Mszę Piotrowińską B-dur Stanisława Moniuszki na czterogłosowy chór mieszany i solistów z towarzyszeniem organów. Po mszy zapraszamy wszystkich na plac przed kościołem i na ulicę Moniuszki, gdzie usłyszeć będzie można krótki koncert pieśni skomponowanych przez Moniuszkę, a także wspólnie pośpiewać oraz wziąć udział w zabawach i warsztatach dla dzieci i dorosłych. W programie także niepowtarzalna okazja do spotkania się i zrobienia fotografii z samym Stanisławem Moniuszką, który zawita do nas podczas niedzielnego popołudnia.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Organizatorem wydarzeń w ramach projektu Moniuszko w Krakowie jest Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa we współpracy z Parafią Bożego Miłosierdzia w Krakowie i Dzielnicą II Miasta Krakowa.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

Social media
Szukaj...
Skip to content