Światowa premiera musicalu Hanka

Już za kilka dni, 17 grudnia w Krakowie odbędzie się prawykonanie musicalu Hanka, napisanego przez Andrzeja Zaryckiego (muzyka) i Tadeusza Płatka (libretto). Będzie to współczesna próba opowiedzenia historii Moniuszkowskiej Halki współczesnym językiem literackim i muzycznym, w dodatku akcja będzie poprowadzona à rebours i Hanka nie będzie góralką, ale „słoikiem” z Białegostoku i mieszkanką Warszawy. Janek – ochotnikiem Tatrzańskiego Pogotowia Ratowniczego, Antek – bezrobotnym kibicem Jagielloni Białystok, Zosia – absolwentką prawa na University of Cambridge, a Dziemba – agentem ochrony. Akcja toczyć się będzie w nowo otwieranym, pełnym przepychu hotelu w Warszawie i podczas groźnej burzy w Tatrach. Więcej o całym musicalu można przeczytać na specjalnej stronie internetowej www.hankamusical.pl.

W spektaklu wezmą udział studenci Krakowskiej Akademii Musicalu, a towarzyszyć będzie im Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tadeusza Płatka. Reżyserem spektaklu będzie Paweł Kumięga, choreografem – Natalia Soboń, scenografką i autorką kostiumów – Magdalena Wesołowska.

Oprócz spektaklu premierowego (17 grudnia, g. 19.30) publiczność będzie miała okazję wziąć udział w próbie generalnej (16 grudnia, g. 19.00) oraz dodatkowych dwóch pokazach przedpremierowych 17 grudnia o g. 9.30 i 11.30, a wszystkie prezentowane będą w Nowohuckim Centrum Kultury. Bilety w cenach 20 zł, 30 zł, 40 zł, 50 zł dostępne są na stronie bilety.krakowskieforum.pl.

Zamówienie i prawykonanie utworu jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Organizatorem wydarzeń jest Krakowskie Forum Kultury – Instytucja Kultury Miasta Krakowa, współorganizatorem – Krakowska Akademia Musicalu, a partnerem Stowarzyszenie Autorów Zaiks. Musical zrealizowany został w Roku Moniuszki uchwalonym przez Sejm RP.

Social media
Szukaj...
Skip to content