Nowy cykl KFK: Każdy ma swoją opowieść o Piotrze S.

Szanowni Państwo,

z potrzeby serca, z tęsknoty, w czasach trudnych dla kultury polskiej zrodził się pomysł, żeby podzielić się z Państwem opowieściami o Piotrze Skrzyneckim – obrosłym setkami zabawnych anegdot i miejskich legend, charyzmatycznym konferansjerze kabaretu Piwnica pod Baranami w sławnym mieście K., który 12 września 2020 roku świętowałby 90. rocznicę swoich urodzin!

Każdy z nas ma swoją opowieść o tej barwnej postaci w czarnym kapeluszu z piórkiem. Każdy z nas wie, że Piotr S. był twórcą, szefem i konferansjerem Piwnicy pod Baranami, barwnym przedstawicielem krakowskiej cyganerii artystycznej II połowy XX wieku, niezwykłym animatorem wydarzeń artystycznych. To jego erudycja i intelekt oraz wyczucie literatury i dramaturgii przez pół wieku ściągały do Piwnicy tłumy. Był magnesem przyciągającym artystów i naukowców, ludzi z nizin społecznych i intelektualnych elit. Bon vivant, któremu obojętne były kariera i pieniądze. Człowiek całkowicie wolny.

KAŻDY MA SWOJĄ OPOWIEŚĆ O PIOTRZE S. – to cykl wypowiedzi znanych osób, związanych z Piwnicą pod Baranami, którymi w Roku Piotra Skrzyneckiego będziemy się z Państwem dzielić.

„Kim był Piotr?” – na to pytanie odpowiedzą Joanna Olczak-Ronikier, Ola Maurer, Leszek Wójtowicz, Sebastian Kudas, Dorota Ślęzak, Miki Obłoński, Jan Nowicki i Michał Półtorak.

Pierwsza odsłona cyklu ukaże się już w przyszłym tygodniu na stronie internetowej oraz w sekcji Notatki na Facebooku Krakowskiego Forum Kultury.

Zachęcamy gorąco do lektury i wspólnego wspominania niezapomnianego Piotra S., szczególnie w roku Jego 90. urodzin.

Kolejne odcinki cyklu publikowane będą tutaj

***

Grafika na podstawie zdjęcia Sebastiana Kudasa

Social media
Szukaj...
Skip to content