Magiczny Kraków oczami mieszkańców – warsztaty fotografii mobilnej

Magiczny Kraków oczami mieszkańców to warsztaty fotografii mobilnej (wykorzystującej aparaty w telefonach komórkowych), które składać się będą z wykładu wprowadzającego, praktycznych zajęć na terenie miasta, omówienia efektów oraz wytypowania i prezentacji najciekawszych prac.

Główną ideą warsztatów będzie stworzenie przez uczestników serii fotografii pokazujących Kraków od innej, nieturystycznej strony. W ramach warsztatów, jako punkt wyjścia, zaprezentowany zostanie ilustrowany wykład o historii i teorii fotografii ulicznej oraz omówione zostaną stosowane techniki pracy. Na przykładzie fotografii, które weszły do projektu „Magiczny KRK” omówione zostaną też sposoby fotografowania i opowiadania o mieście, konstrukcje narracji fotograficznej, dobór motywów i sposoby pracy w szybko zmieniających się warunkach.

Celem warsztatów jest skonstruowanie prezentacji fotograficznej będącej opowieścią mieszkańców o swojej okolicy, o postrzeganiu mniej widocznej strony miasta. Oprócz osób zainteresowanych fotografią, w warsztatach udział mogą wziąć również amatorzy oraz osoby niemające z fotografią nic wspólnego, a także osoby starsze – warsztaty skupią się przede wszystkim na poszukiwaniu świeżego spojrzenia na rzeczywistość i nabycia umiejętności jego rejestracji.

Przewidywany czas trwania warsztatów:

Wykład wprowadzający – ok. 1 godz.

Fotografowanie w plenerze – ok. 3 godz.

Omówienie i wybór prac – ok. 1 – 2 godz., w zależności od ilości zgłoszeń.

Prowadzący: Andrzej Pilichowski-Ragno – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, student Szkoły Doktorskiej krakowskiej ASP, obecnie wykładowca w Otwartym Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej. Prowadzi warsztaty ilustracyjne i fotograficzne, współpracował m.in. z Zamkiem Królewskim na Wawelu, Festiwalem Conrada, Festiwalem Literatury dla Dzieci, Krakow Street Photo Festival, Muzeum Żydowskim „Galicja”, Muzeum Narodowym. Prowadzi własne autorskie warsztaty z fotografii streetowej i portretowej.

 

10 lipca 2020, piątek, 16:00

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2 oraz plener

Wstęp wolny

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 502 105 590.

 

Warsztaty organizowane w ramach programu „Zakupu dzieł”, realizowanego w ramach programu „Kultura odporna” Miasta Krakowa na zamówienie Krakowskiego Forum Kultury.

 

Social media
Szukaj...
Skip to content