Dzieciograjki – piosenki dla dzieci z całego świata – koncert w wykonaniu Zespołu Pieśniara

Program powstał z myślą o dzieciach. Zarówno tych najmłodszych, jak i starszych.

Do maluszków kierujemy kołysanki. Będzie barwnie i muzycznie. Usłyszymy między innymi piosenki dziecięce z Chin, Afryki, Hiszpanii, Francji i Polski. Postaramy się zachować klimat muzyczny tych miejsc. Nie możesz podróżować po świecie? Z nami możesz muzycznie zwiedzić cały świat!

Zespół Pieśniara – jest nową formacją muzyków grających ze sobą od lat. Powstał z przyjaźni i potrzeby wspólnego muzykowania. Opiera się na muzycznej improwizacji i brzmieniach zasłyszanych w różnych kulturach świata. Bawi się konwencją muzyczną, białym głosem oraz wprowadza nowe brzmienia. Bierze na warsztat pieśni tradycyjne i nadaje im nowego kształtu. Wykonuje między innymi pieśni bałkańskie, polskie pieśni tradycyjne jak również utwory autorskie inspirowane folkiem i muzyką świata. Trzon zespołu to wokalistka Dorota Kaczor oraz akordeonista Łukasz Jaworski, a przy projekcie Dzieciograjki dodatkowo wystąpią Alicja Nikoli i Agnieszka Frączak.

„Pieśniara” to kobieta, która opowiada o otaczającym  świecie za pomocą pieśni. Skupia się na ludzkich historiach i emocjach, które im towarzyszą.

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

 

Regulamin uczestnictwa w Koncertach Promenadowych dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

W sytuacji wystąpienia złych warunków pogodowych (deszcz, silny wiatr etc.) wydarzenia zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2 – Mały Rynek) i odbędą się z udziałem publiczności oraz z zachowaniem limitu miejsc w pomieszczeniach (obowiązuje zasada pierwszeństwa).

Data

Lip 10 2021

Czas

11:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content