Krakowski Klub Podróżników: Kalifornia – Pacific Coast Highway

Zdjęcia i komentarz: Zofia Zalewska

Wstęp: 3 zł

Klub Kazimierz, ul. Krakowska 13
Liczba miejsc na spotkaniu ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc pod numerem telefonu: 12 421 57 86

Pacific Highway jest fragmentem drogi stanowej nr 1 w Kalifornii, biegnącej w kierunku północno-południowym wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Jej długość wynosi 1055 km. Najbardziej spektakularnym odcinkiem jest trasa z San Francisco do Los Angeles. 800 km tej drogi znane jest na całym świecie, ponieważ  biegnie po jednej z najpiękniejszych linii brzegowych USA. Jadąc PCH można podziwiać jednocześnie wysokie, skaliste góry i błękitny bezkres oceanu. Całość trasy zachowuje naturalny, surowy charakter dzikiego wybrzeża. Po drodze z San Francisco do Los Angeles, oprócz zapierających dech widoków, można podziwiać małe miasteczka misyjne i wspaniałe kurorty: Santa Cruz, Monterey, Carmel, San Simeon, Santa Barbara i wiele innych. Pacific Highway nie należy do bezpiecznych tras, jest drogą dla rozsądnych, wytrawnych kierowców.

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Data

gru 16 2021

Czas

18:00

Lokalizacja

Klub Kazimierz
ul. Krakowska 13
Klub Kazimierz

Organizator

Klub Kazimierz
Szukaj...
Skip to content