Kuchnia Ciotki Belkanty: Przepis na ortografię – Dlaczego uje nie kreskuje? – koncert w wykonaniu Marty Saciuk i Artura Sędzielarza

Edukacyjny koncert dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, który przybliży młodym odbiorcom zasady polskiej ortografii i gramatyki. Interaktywna forma koncertu, wykorzystująca gry i zabawy zapozna dzieci z podstawowymi zagadnieniami ortograficznymi. Oryginalne teksty piosenek oraz wpadające w ucho melodie pomogą im przyswoić i zapamiętać najważniejsze zasady, a wszystko w atmosferze świetnej zabawy.

Marta Saciuk – wykształcona śpiewaczka (sopran lirico-spinto), aktorka, ale przede wszystkim artystka kabaretowa. Frontmanka kabaretu Kwartet Okazjonalny, z którym wielokrotnie występowała dla TVP. Nie stroni od dzielenia sceny i z każdym może stworzyć duet, kwintet, sekstet, a nawet orkiestrę. Koneser smaków (sushi, lasagne i rosół z kury) z pewnością zadba o dobry smak występu. W programach dla dzieci wciela się w postać Ciotki Belkanty.

Artur Sędzielarz – kompozytor, aranżer i dyrygent. Od 2014 roku zatrudniony na stanowisku kierownika muzycznego Teatru Bagatela w Krakowie. Autor muzyki do spektakli teatralnych i przedstawień kabaretowych. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, a także Podyplomowe Studia dla Dyrygentów Chóralnych tejże uczelni. W latach 2010 – 2011 pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego i artystycznego Chóru Polskiego Radia w Krakowie.

Koncert organizowany w ramach programu „Zakupu dzieł” realizowanego w ramach programu „Kultura odporna” Miasta Krakowa na zamówienie Krakowskiego Forum Kultury. 

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

 

Regulamin uczestnictwa w Koncertach Promenadowych dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

W sytuacji wystąpienia złych warunków pogodowych (deszcz, silny wiatr etc.) wydarzenia zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2 – Mały Rynek) i odbędą się z udziałem publiczności oraz z zachowaniem limitu miejsc w pomieszczeniach (obowiązuje zasada pierwszeństwa).

Data

Lip 03 2021

Czas

11:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content