Letnie potyczki z operą i operetką – koncert w wykonaniu Dariusza Palonka, Olgi Piotrowskiej-Cender i Jolanty Gadacz Leśniak

W koncercie zabrzmią arie i duety znane ze sceny operowo-operetkowej, takie jak: Barcarola, La cidarem la mano, La donna e mobile, Seguidila, Tangolita, Guditta, Jakże nam ci wytłumaczyć, Bo to jest miłość, Trzy boginie i wiele innych.

Dariusz Palonek – tenor, od 1999 zawodowo związany z Operą Krakowską, z którą koncertował w Europie i Polsce. Wokalista posiada w repertuarze arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe. Chętnie koncertuje i działa charytatywnie dla seniorów i dzieci. Za swą działalność został odznaczony brązowym medalem Gloria Artis.

Olga Piotrowska-Cender – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiowała w klasie fortepianu prof. dr. hab. Janusza Skowrona i dr. hab. Piotra Machnika. Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę jako akompaniator przy Wydziale reżyserii opery i teatru muzycznego – wydział powstały w kooperacji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – obecnej Akademii Sztuk Teatralnych. Następnie otrzymała propozycję współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych jako korepetytor przy spektaklach muzycznych realizowanych przez studentów wydziału wokalno-aktorskiego. Tam miała możliwość współpracować z reżyserami oraz aktorami, takimi jak: Wojciech Kościelniak, Tadeusz Bradecki, Bogdan Hussakowski, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Beata Fudalej, Anna Radwan, Jerzy Żuk-Opalski etc. Obecnie pracuje jako akompaniator chóru

Opery Krakowskiej oraz akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach w klasie skrzypiec, altówki i kontrabasu oraz klasach fletu. Współpracuje również z Capellą Cracoviensis oraz Teatrem Rozrywki Szymaszkowa w Zakopanym.

Jolanta Gadacz Leśniak – mezzosopran, artystka Opery Krakowskiej. Absolwentka Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Warsztat swój doskonaliła na kursach mistrzowskich u prof. Agnieszki Monasterskiej i prof. Jadwigi Rappe. Rodowita krakowianka, którą spotkać można na scenie Opery i również mniejszych krakowskich scenach. Posiada w repertuarze utwory od opery poprzez musical, na rozrywce skończywszy.

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

 

Regulamin uczestnictwa w Koncertach Promenadowych dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

W sytuacji wystąpienia złych warunków pogodowych (deszcz, silny wiatr etc.) wydarzenia zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2 – Mały Rynek) i odbędą się z udziałem publiczności oraz z zachowaniem limitu miejsc w pomieszczeniach (obowiązuje zasada pierwszeństwa).

Data

Lip 11 2021

Czas

15:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content