Mama Africa – wystawa malarstwa Iwy Kruczkowskiej-Król i Anny Schumacher

Wystawa czynna: 7 – 13 maja 2021 roku, dni robocze, godz. 10:00 – 17:00
Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, Sala z Widokiem

 

Projekt inspirowany treściowo podróżami do Afryki, których doświadczyły autorki prac. Wystawa jest spotkaniem tych doświadczeń w przestrzeni galerii. W trakcie ekspozycji autorki spotykają z sobą dwa krańce kontynentu: Afrykę Zachodnią (Gambia, Senegal, Gwinea Bissau) widzianą oczami Iwy Kruczkowskiej oraz Afrykę Wschodnią (Zanzibar) doświadczoną przez Annę Schumacher. I choć artystki podróżowały oddzielnie, to mimo wszystko zachwycił je jeden motyw, jakim jest Matka Afryka.

 

 

 

Iwa Kruczkowska-Król – absolwentka Krakowskiej ASP. Dyplom w 2004 r. z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Jacka Waltosia z aneksem z tkaniny unikatowej u prof. Lilli Kulki. Dyplom z specjalności scenografia pod kierunkiem prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajda w 2004 r. W latach 2011- 2012 studia podyplomowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od tego samego roku jest pracownikiem Wydziały Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W latach od  2010 do 2014 Członek Zarządu Okręgu Krakowskiego ZPAP, od roku 2014 do 2018 Członek Zarządu Głównego ZPAP.

Zorganizowała ponad 20 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, często będąc kuratorem tych wystaw. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana podczas konkursów malarskich i honorowana stypendiami twórczymi Miasta Krakowa oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Brała udział w wielu pobytach rezydencjalnych, plenerach oraz wystawach (np. w Japonii, USA, Francji, Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Rosji, Ukrainie, Bułgarii, Litwie, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Holandii, Belgii, Indiach, Rumunii, Gruzji, Szwajcarii). Zajmuje się malarstwem, scenografią, tkaniną unikatową i edukacją artystyczną.

 

Anna Schumacher – absolwentka krakowskiej ASP. Zajmuje się malarstwem olejnym, grafiką (litografia), collage oraz ilustracją książkową i prasową. Autorka przeszło dwudziestu wystaw indywidualnych (Polska, Czechy), uczestniczka licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą (rysunek, malarstwo, grafika). Kuratorka wystaw. Pomysłodawczyni i kurator artystyczny Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej w Zakopanem.

Data

Maj 07 2021 - Maj 13 2021

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content