Na czarnym tle. Wystawa malarstwa Marty Szczepanikowej

Wernisaż: 24 września, 18:00
Liczba miejsc na wernisażu ograniczona. Prosimy o rezerwację miejsc po numerem: 12 421 57 86

Wystawa czynna w dni robocze od 27.09. do 06.10.2021 roku w godzinach od 13:00 do 18:00

Wstęp wolny

Szczepanikowa to artystka nadzwyczajna! Samouk, amator malarstwa i sztuk wszelakich.
Z wykształcenia dentystka i chirurg stomatolog, właścicielka firmy Milldent w Krakowie. Twierdzi, że maluje całe życie, w międzyczasie obowiązków. To jest jej radość
i forma odpoczynku .  Od czasu ogłoszenia pandemii w marcu 2020 międzyczasu zrobiło się więcej, to i twórczości zrobiło się wyjątkowo dużo. Artystka tworzy obrazy i  jak sama  je nazywa „radosne, płaskie ozdoby naścienne do wnętrz wszelakich”!  Tworzy też rzeźby, pisze wiersze, projektuje ubrania i wnętrza. Maluje najczęściej akrylami. Obrazy zachwycają kreatywnością, pięknem formy, koloru, faktury. Są nieoczywiste i kontrowersyjne.

Na wystawie zaprezentuje  różnorakie dzieła, których wspólnym mianownikiem jest czarne tło. Stąd tytuł wystawy „Na czarnym tle”. Bo, jak twierdzi artystka: Rzeczy wybitne nie potrzebują tła; Rzeczy wybijające się potrzebują tła czarnego; Rzeczy do rzeczy mogą sobie być na białym tle.  Podczas wernisażu artystka gwarantuje  trzy czarne  rzeczy:  Opakowanie siebie w czarną sukienkę, czarne tło w obrazach, dużo czarnej pysznej czekolady z racji wykonywanego zawodu.

Przybywajcie! Podziwiajcie! Będzie fajowo!

Zapraszam,  Marta Szczepanik.

 

Podczas wydarzenia obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa, limit osób, dystans społeczny, dezynfekcja rąk).

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

 

 

 

Data

wrz. 24 2021

Czas

18:00

Lokalizacja

Klub Kazimierz
ul. Krakowska 13
Klub Kazimierz

Organizator

Klub Kazimierz
Szukaj...
Skip to content