[ONLINE] Wieczór z piosenką XX wieku – koncert Izabeli Staruch

Wieczór z piosenką XX wieku to koncert, podczas którego usłyszymy najsłynniejsze włoskie, hiszpańskie, portugalskie, a także polskie piosenki w nowych i oryginalnych interpretacjach Izabeli Staruch. W trakcie koncertu omówione zostaną także ważne zjawiska kulturowe i zagadnienia dotyczące historii piosenki XX wieku. W repertuarze koncertu znajdą się najsłynniejsze utwory artystów, takich jak Andrea Bocelli, Ennio Morricone, Marek Grechuta, Jeremi Przybora, Kayah, Lidia Stanisławska, Hanka Ordonówna, Irena Jarocka, a także tradycyjne pieśni flamenco i fado. 

 

Fortepian – Walentyn Dubrowski

Prowadzenie koncertu – Marta Półtorak

 

Izabela Staruch – aktorka i wokalistka. Po długim pobycie we Francji wróciła do Krakowa, by śpiewać piosenki francuskie z repertuaru Edith Piaf czy Garou. Artystka o oryginalnym głosie, dysponująca prawie czterema oktawami oraz mówiąca biegle po francusku. Występowała z sukcesem w wielu kultowych miejscach w Krakowie oraz w różnych miejscach w Polsce, w tym w Owczarni Muzycznej w Jaworkach. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie.

Walentyn Dubrowski – ukończył wydział muzykologii Państwowego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993 r. mieszka w Krakowie, gdzie bierze udział w wielu festiwalach i imprezach artystycznych we współpracy z wieloma artystami i zespołami artystycznymi.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku Krakowskiego Forum Kultury.

 

Koncert organizowany w ramach programu „Zakupu dzieł”, realizowanego w ramach programu „Kultura odporna” Miasta Krakowa na zamówienie Krakowskiego Forum Kultury.

 

Data

Kwi 22 2021

Czas

18:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content