Piosenka francuska XX wieku – koncert Izabeli Staruch

Zapraszamy na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Izabeli Staruch. W repertuarze utwory Edith Piaf, Dalidy, Marie Laforet, Pink Martini, Garou, Jacquesa Brela i Charlesa Aznavoura.

Podczas koncertu usłyszymy najsłynniejsze francuskie piosenki w nowych, oryginalnych interpretacjach Izabeli Staruch. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki powoduje, że utwory uzyskają świeży, oryginalny i niezwykle przejmujący wyraz. Izabela Staruch pokaże nam swój wachlarz możliwości scenicznych.

Fortepian – Walentyn Dubrowski

Prowadzenie koncertu – Marta Półtorak

Izabela Staruch – aktorka i wokalistka. Po długim pobycie we Francji wróciła do Krakowa, by śpiewać piosenki francuskie z repertuaru Edith Piaf czy Garou. Artystka o oryginalnym głosie, dysponująca prawie czterema oktawami oraz mówiąca biegle po francusku. Występowała z sukcesem w wielu kultowych miejscach w Krakowie oraz w różnych miejscach w Polsce, w tym w Owczarni Muzycznej w Jaworkach. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie.

Walentyn Dubrowski – ukończył wydział muzykologii Państwowego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od 1993 r. mieszka w Krakowie, gdzie bierze udział w wielu festiwalach i imprezach artystycznych we współpracy z wieloma artystami i zespołami artystycznymi.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku Krakowskiego Forum Kultury.

Koncert organizowany w ramach programu „Zakupu dzieł”, realizowanego w ramach programu „Kultura odporna” Miasta Krakowa na zamówienie Krakowskiego Forum Kultury.

Data

Kwi 13 2021

Czas

18:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content