Ptaszkowie śpiewali – koncert w wykonaniu Karoliny Balmas-Pęczuły i Piotra Rybczyńskiego

W programie zostaną zaprezentowane autorskie utwory, jak i pieśni tradycyjne oraz bajki stworzone przez Ptaszków. Koncert będzie wypełniony opowieściami o naturze oraz dźwiękami inspirowanymi polską muzyką tradycyjną. Ptaszkowie zaśpiewają w duecie z wykorzystaniem takich instrumentów, jak bęben obręczowy, gitara, klawisze, drumla, perkusjonalia, looper, młynek do kawy itp. Zaprezentują muzykę pełną natury, jej cykliczności. Koncert – skierowany do dzieci i dorosłych –  będzie zawierał elementy edukacyjne.

Ptaszkowie śpiewali – to projekt muzyczny skierowany do dzieci, muzyka stworzona z miłości do natury, pełna spokoju, polskiej wsi, lasów, łąk, ptaków, owadów. Muzyka inspirowana małymi  „wielkimi” zachwytami dnia codziennego oraz polską muzyka tradycyjną. Projekt został stworzony przez wokalistkę i instrumentalistkę Karolinę Balmas-Pęczułę znaną z zespołów Kipikasza i Dziadowski Projekt, która od lat pobiera nauki u mistrzów muzyki tradycyjnej w Polsce. Artystka mieszka na podlubelskiej wsi, skąd czerpie inspirację. Wraz z Karoliną na scenie wystąpi Piotr Rybczyński – realizator dźwięku oraz multiinstrumentalista znany z wielu projektów lubelskiej sceny muzycznej.

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

 

Regulamin uczestnictwa w Koncertach Promenadowych dostępny jest na stronie: krakowskieforum.pl/regulaminy

W sytuacji wystąpienia złych warunków pogodowych (deszcz, silny wiatr etc.) wydarzenia zostaną przeniesione do Sali Teatralnej Krakowskiego Forum Kultury (ul. Mikołajska 2 – Mały Rynek) i odbędą się z udziałem publiczności oraz z zachowaniem limitu miejsc w pomieszczeniach (obowiązuje zasada pierwszeństwa).

Data

Lip 17 2021

Czas

11:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content