Wystawa FEAR

Wystawa czynna: 8 – 24 października 2021, dni robocze, 10:00 – 17:00

Wernisaż wystawy: 12 października, godz. 18:00

Galeria MIKO

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o rezerwację miejsc na wernisaż pod numerem: 515 466 669.

 

 

Celem projektu „FEAR” jest stworzenie wystawy (w skład której wchodzić będzie wystawa fizyczna w Krakowskim Forum Kultury oraz wystawa online na platformie Artsteps będąca wynikiem otwartego open call’u), będącej próbą ukazania tematu lęków i fobii w sztukach wizualnych osób urodzonych po 1980 roku.

We współczesnym świecie młodość wiąże się z wieloma obawami odnoszącymi się do niepewnej przyszłości (zwłaszcza w erze pandemii), przeszłości (m.in. efektów do dziś odczuwalnej transformacji ustrojowej z 1989 roku), czy teraźniejszości przepełnionej strajkami i manifestacjami różnych grup społecznych. Poczucie zagrożenia może być związane z wyniesionymi z domu traumami bądź fobiami, oraz stresem dotyczącym przynależności do konkretnej grupy, bądź jej brakiem i znajdywaniem własnego miejsca na świecie.

Wystawa ma na celu wydobyć te lęki na światło dzienne i w pewien sposób oswoić z nimi odbiorcę poprzez ukazanie ich w przestrzeni publicznej/wirtualnej. Nie ma dać oczywistych odpowiedzi, lecz zachęcić do refleksji o strachu, która być może stanie się początkiem drogi do przezwyciężenia go.

 

Data

październik 08 2021 - październik 24 2021

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content