Wystawa malarstwa Darii Pyrchały pt. Co chcesz usłyszeć

Wystawa czynna: 4 – 17 marca 2021 roku, dni robocze, godz. 10:00 – 17:00
Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, Galeria MIKO

Autorka o wystawie:
Opowiem Ci o prostych rzeczach, prostych ludziach, prostych historiach. Sytuacjach mniejszych i większych, ważnych i ważniejszych.
Wszystko zostało już zapisane. Zapisane w obrazach malarskim alfabetem. Każdy znak jest odpowiedzią na coś innego, wynika z sytuacji, spotkań i zdarzeń.
Razem tworzą szereg historii, które zostały opowiedziane, a które usłyszysz. Możesz wysłuchać jednej, możesz wysłuchać wszystkich, możesz wybrać, co chcesz usłyszeć.

Daria Pyrchała – malarka, ilustratorka, rysowniczka. Urodzona w Lublińcu. Ukończyła Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Brała udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą. Organizowała wiele projektów artystycznych. Na co dzień porusza się w malarskiej abstrakcji, tworząc opisy sytuacji czy zdarzeń. Inspiruje ją wszystko, co się wokół dzieje, napotkani ludzie, zasłyszane słowa czy gesty. Tworzy znaki, które potem przekłada na swój język malarski, żeby móc to wszystko opowiedzieć.

 

Podczas zwiedzania wystawy obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. limit osób, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dystans społeczny, dezynfekcja).

Zasady obowiązujące podczas zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

Data

marzec 04 2021 - marzec 17 2021

Czas

10:00 - 17:00

Lokalizacja

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
Kategoria
Krakowskie Forum Kultury

Organizator

Krakowskie Forum Kultury
Szukaj...
Skip to content