LGT2018_set_55x240_ok_1

Klub Malwa

ul. Dobrego Pasterza 6
tel. 12 411 61 16
kom. 500 308 626

Klub Malwa funkcjonuje w strukturze Krakowskiego Forum Kultury od 1991 roku. Działalność Klubu opiera się na organizacji koncertów, festiwali, konkursów muzycznych oraz spotkań tematycznych. Posiada także ofertę edukacyjną, m.in. warsztaty muzyczne, zajęcia baletowe dla dzieci, naukę gry na instrumentach oraz kursy językowe. Oferta kulturalno-edukacyjna klubu tworzona jest na bieżąco, odpowiadając na potrzeby oraz pomysły lokalnych mieszkańców. Skierowana jest do różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych i Seniorów. Klub  jest otwarty dla każdego i stanowi doskonałe miejsce integracji i wymiany doświadczeń. Jest miejscem, do którego chętnie się wraca, dzięki ciekawym wydarzeniom, profesjonalnie prowadzonym zajęciom oraz ciepłej i miłej atmosferze. Od września 2018 roku w Malwie działa również Klub Rodziców, czyli zajęcia rozwojowo-integracyjne oraz muzyczne dla opiekunów z dziećmi w wieku 0-3 lata, które stanowią przestrzeń do nieformalnych spotkań, rozmów i zabaw.

2021 Czerwiec

Tydzień 4

pon 31
wt 1
śr 2
czw 3
pt 4
sob 5
nie 6
pon 7
wt 8
śr 9
czw 10
pt 11
sob 12
nie 13
pon 14
wt 15
śr 16
czw 17
pt 18
sob 19
nie 20
pon 21
wt 22
śr 23
czw 24
pt 25
sob 26
nie 27
pon 28
wt 29
śr 30
czw 1
pt 2
sob 3
nie 4

Działalność:
organizacja koncertów, wystaw, spotkań, festiwali / edukacja kulturalna / zajęcia stałe / zajęcia cykliczne


 

Oferta:

KONCERTY

WYSTAWY

SPOTKANIA


INTERAKTYWNY KLUB RODZICÓW KLUBU MALWA I KLUBU OLSZA 

Interaktywny Klub Rodziców jest przestrzenią on-line, gdzie zapraszamy nie tylko stałych uczestników Klubów Rodziców, uczęszczających na spotkania do Klubu Malwa oraz do Klubu Olsza. To miejsce integracji i dzielenia się doświadczeniami rodzicielstwa. Dlatego jeśli jesteś Rodzicem dziecka pomiędzy 0 a 3 rokiem życia – ta grupa jest właśnie dla Ciebie!

Znajdziecie tutaj  m.in. zajęcia sensoplastyczne, edukacyjne, muzyczne, jogę  oraz spotkania ze specjalistami w formie transmisji LIVE.

Zapraszamy do grupy:

https://www.facebook.com/groups/1094475420907068

 

KLUB RODZICÓW

Klub Rodziców: Zajęcia sensoplastyczne

Poniedziałki, 10:00 – 11:00

Zajęcia sensoplastyczne mają na celu pobudzić wszelkie możliwe zmysły (smak, węch, dotyk, słuch i wzrok), a ich założenie to przede wszystkim pełna dowolność. Do zajęć używane są tylko i wyłącznie produkty spożywcze, takie jak: mąki, kasze, ryże, czekolady, groch, olej, galaretka. Poza tym, że zajęcia te rozwijają rozwój poznawczy i motorykę dziecka, są również bezpieczne i… smaczne!

Prowadząca: Natalia Smyk – absolwentka Instytutu Pedagogiki UJ, animatorka społeczno-kulturowa. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako instruktorka różnorodnych działań artystycznych. Lubi działać z ludźmi i dla ludzi. Interesuje się sztuką i jej wpływem na rozwój człowieka.

 

Klub Rodziców: Zajęcia integracyjno – rozwojowe
Wtorki,
Grupa I (0 – 1,5 roku), 9:00 – 10:00
Grupa II (1,5 – 3 lat), 10:15 – 11:15

W czasie tych zajęć dzieci zyskują przestrzeń do zabawy i zdobywania cennych doświadczeń
z rówieśnikami. Oferujemy całą gamę zajęć stymulujących dostosowanych do konkretnych grup wiekowych, rozwijających dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Dodatkowo raz
w miesiącu odbywają się spotkania ze specjalistami, którzy pomogą w rozwiązaniu problemów związanych z wychowaniem dzieci. W trakcie spotkań pociechy mają zapewnioną profesjonalną i wykwalifikowaną opiekę.

Prowadząca: Natalia Smyk – absolwentka Instytutu Pedagogiki UJ, animatorka społeczno-kulturowa. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako instruktorka różnorodnych działań artystycznych. Lubi działać z ludźmi i dla ludzi. Interesuje się sztuką i jej wpływem na rozwój człowieka.

 

Klub Rodziców: Śpiewograjki
Środy (do września), 9:00 – 10:00
Piątki (od października), 9:00 – 10:00

Śpiewograjki to zajęcia muzyczne prowadzone przez duet fortepian + skrzypce. Jest to swobodne muzykowanie do muzyki klasycznej i rozrywkowej, a także nauka tradycyjnych polskich i zagranicznych piosenek, gra na perkusjonaliach, obcowanie z żywymi instrumentami oraz mnóstwo zabawy w otoczeniu pięknych dźwięków.

 

Prowadzące: Aleksandra Kopańska (skrzypce) – absolwentka pedagogiki z animacją społeczno-kulturową z wykształceniem muzycznym. Jej pasją jest edukacja przez sztukę oraz animacja kultury. Ukończyła kurs muzykoterapii. Cały czas stara się rozwijać, aby zajęcia, które prowadzi były ciekawą i różnorodną przestrzenią bezpiecznego rozwoju.

Gabriela Dec (fortepian) – magister pedagogiki, animatorka oraz instrumentalistka. Od kilku lat realizuje się jako nauczycielka gry na pianinie oraz instruktorka zajęć umuzykalniających dla dzieci i dorosłych.

 

Klub Rodziców: Zajęcia muzyczne
Czwartki, 9:00 – 10:00

Zajęcia muzyczne w ramach Klubu Rodziców składają się z prostych piosenek, rytmiczanek i śpiewanek oraz układów tanecznych, w których aktywnie uczestniczą wszyscy uczestnicy, czyli opiekunowie i dzieci.  Zajęcia zawierają elementy metody Gordona oraz Pomelody.

Prowadząca: Gabriela Dec – magister pedagogiki, animatorka oraz instrumentalistka. Od kilku lat realizuje się jako nauczycielka gry na pianinie oraz instruktorka zajęć umuzykalniających dla dzieci i dorosłych.

Cena: 1 zł/ osoba dorosła, dzieci wstęp wolny!
Na zajęcia obowiązują zapisy, które startują w każdy piątek o godz. 15:00 (widoczne na profilu Facebook Klubu Malwa)


ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

Handmade dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

Poniedziałki, 16:45 – 17:45

Uwrażliwianie artystyczne stanowi ważny czynnik wpływający na rozwój dziecka. Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem technik handmade mogą stać się podstawą do kształtowania postaw estetycznych, wpłyną na rozwój wyobraźni oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz motoryki. Zajęcia te zaszczepią w dziecku chęć do samodzielnego kreowania poszczególnych elementów świata. Dzięki wykorzystaniu wielostronnych metod, dostosowanych do wieku odbiorców, zajęcia stanowić będą bezpieczną przestrzeń stymulacji estetycznej, ruchowej oraz nabywania doświadczeń społecznych i komunikacyjnych.

Prowadząca:  Aleksandra Kopańska – absolwentka pedagogiki z animacją społeczno-kulturową, z wykształceniem muzycznym. Jej pasją jest edukacja przez sztukę i animacja kultury. Ukończyła kurs muzykoterapii. Cały czas stara się rozwijać, aby jej zajęcia były ciekawą i różnorodną przestrzenią bezpiecznego rozwoju.

Cena: 15 zł/ zajęcia (36 zajęć w ciągu roku), płatność z góry za cały miesiąc

 

Balet dla dzieci w wieku 4 – 6 lat

Środy, 16:15 – 17:15

Zajęcia baletowe w Klubie Malwa to ćwiczenia modelujące i kształtujące prawidłową postawę ciała, ćwiczenia umuzykalniające, nauka podstawowych pozycji stóp i rąk, kształtowanie wyrazu artystycznego. Zajęcia zawierają elementy pantomimy oraz zabawy muzyczne.

Prowadząca: Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas – choreograf i instruktor tańca klasycznego
i jazzowego, tancerka. Od wielu lat specjalizuje się w solowej interpretacji baletowej muzyki klasycznej i jazzowej.

Cena:  540 zł / cały kurs (36 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 150 zł, II kwartał: 195 zł, III kwartał: 195 zł).

 

Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat

Czwartki, 17:00 – 17:45

Warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat w Klubie Malwa to nauka i zabawa z muzyką i poprzez muzykę! Dzieci podczas warsztatów będą miały okazję poznać nowe piosenki, śpiewać i tańczyć, grać na instrumentach perkusyjnych oraz bawić się w muzyczno-rytmiczne zabawy. Jest to okazja do rozwinięcia muzycznych predyspozycji dziecka, integracji z innymi dziećmi, pobudzenia kreatywności i przede wszystkim świetnej zabawy z wykorzystaniem elementów dzieła muzycznego i różnych metod umuzykalniających.

Prowadząca:  Aleksandra Kopańska – absolwentka pedagogiki z animacją społeczno-kulturową, z wykształceniem muzycznym. Jej pasją jest edukacja przez sztukę i animacja kultury. Ukończyła kurs muzykoterapii. Cały czas stara się rozwijać, aby jej zajęcia były ciekawą i różnorodną przestrzenią bezpiecznego rozwoju.

Cena: 15 zł/ zajęcia (36 zajęć w ciągu roku), płatność z góry za cały miesiąc


ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH I SENIORÓW: 

Język angielski dla dorosłych i Seniorów

Poniedziałki, 9:00 – 9:45

Zajęcia adresowane są do osób, które osiągnęły podstawowy poziom samodzielności językowej i chcą stać się bardziej biegłymi. W trakcie zajęć rozwijają poznane słownictwo o bardziej skomplikowane idiomy i wyrażenia, czytają oryginalne anglojęzyczne teksty, słuchają ze zrozumieniem i oczywiście wnikliwie studiują gramatykę. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności językowych uczestników, które pozwolą na swobodne reagowanie w codziennych sytuacjach, formułowanie własnych opinii i wyrażanie swoich poglądów.

Prowadząca: Barbara Łuszczek – studentka lingwistyki stosowanej w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Tischnera.

Cena:  700 zł / cały kurs (35 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 220 zł, II kwartał: 260 zł, III kwartał: 220 zł).

 

Salsation ® dla dorosłych

Poniedziałki, 18:30 – 19:30

Salsation to zajęcia taneczno-fitnessowe, które umożliwiają kształtowanie sylwetki, jednocześnie poprawiając kondycję psychiczną. Poza elementami treningu funkcjonalnego, salsation to połączenie energetycznych stylów tanecznych m.in. salsy, samby i flamenco. Najważniejsza jest dobra zabawa, która przy okazji rozwija muzykalność, świadomość własnego ciała i sprawność fizyczną.

Cena:  700 zł / cały kurs (35 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 220 zł, II kwartał: 260 zł, III kwartał: 220 zł).

 

Język włoski dla dorosłych i Seniorów

Wtorki, 18:00 – 19:00

Zajęcia dedykowane osobom, które nie miały wcześniej styczności z językiem włoskim lub miały, ale chciałyby przypomnieć sobie podstawy i zdobytą już kiedyś wiedzę. W trakcie zajęć kursanci uczą się słownictwa, czytania ze zrozumieniem, gramatyki, ale również poszerzają swoją wiedzę o kontekst kulturowy.

Cena:  1110 zł / cały kurs (37 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 330 zł, II kwartał: 390 zł, III kwartał: 390 zł).

 

Joga dla dorosłych i Seniorów

Środy, 18:30 – 19:30

Joga funkcjonalna to joga dla każdego: niezależnie od wieku, płci czy sprawności fizycznej. Celem zajęć jest osiągnięcie optymalnej sprawności ruchowej oraz nauka uważności i samoakceptacji. Uczestnicy dostosowują pozycje jogiczne do własnych, unikalnych potrzeb psycho-fizycznych. Jogę funkcjonalną wyróżnia wolne tempo oraz relatywna prostota wykonywanych pozycji. Każde zajęcia składają się z prostych ćwiczeń oddechowych oraz sekwencji płynnie zmieniających się pozycji jogicznych (asan), które stabilizują, mobilizują, wzmacniają i rozciągają całe ciało. Lekcję zamyka zawsze relaks końcowy.

Prowadząca: Weronika Chaberko – nauczycielka jogi od 13 lat, terapeutka jogicznego masażu tajskiego od ponad 6 lat. Ukończyła kurs nauczycielski stylu Sivanandy w Ustce w 2007
i w Madurai (Indie) w 2011 oraz kurs jogi yin z Normanem Blairem w Londynie w 2015, akredytowane przez Yoga Alliance. Początkowo prowadziła zajęcia w tradycji jogi Sivanandy, później zaczęła czerpać inspirację z nurtu jogi funkcjonalnej. Obecnie prowadzi zajęcia
i warsztaty z jogi funkcjonalnej, jogi yin, jogi nidry (jogi snu) oraz jogi regeneracyjnej.

Cena:  720 zł / cały kurs (36 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 200 zł, II kwartał: 260 zł, III kwartał: 260 zł).

 

Qigong

Czwartki, 18:00 – 19:00

Ćwiczenie Qigongu poprawia kondycje fizyczną i psychiczną bez względu na wiek
i możliwości trenujących. Systematyczne ćwiczenia zwiększają koncentrację, odporność organizmu, uelastyczniają kręgosłup i ścięgna.

Prowadząca: Małgorzata Rosiewicz – Qigongiem zajmuję się od 2000 r. Jestem dyplomowanym instruktorem Stylu Lecącego Żurawia, którego uczyła się u chińskiego Mistrza Liu Zhongchun’a.

Cena:  720 zł / cały kurs (36 zajęć); możliwość płatności kwartalnej (I kwartał: 220 zł, II kwartał: 240 zł, III kwartał: 260 zł).


NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH

Poniedziałki, wtorki, środy, czwartki – dni i godziny ustalane są indywidualnie

Nauka gry na instrumentach w Klubie Malwa to 45-minutowe lekcje indywidualne, które odbywają się raz w tygodniu. Program dobierany przez nauczyciela dostosowany jest do poziomu zaawansowania ucznia i jego indywidualnych potrzeb. Materiały zapewnia prowadzący zajęcia lub doradza ich zakup.

Nauka gry na fortepianie
Prowadząca: Małgorzata Iwan – studentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalno – aktorskim. Absolwentka klasy fortepianu. Pracę z uczniem zawsze opiera
o zainteresowanie go instrumentem, pokazanie mu ogromu możliwości jakie posiada.
Chce również złamać stereotyp muzyki klasycznej, jako muzyki nudnej i poważnej.

Nauka gry na gitarze
Prowadząca: Diana Tropina – studentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. dr hab Janusza Sochackiego. Z gitarą jestem związana już prawie 10 lat. Muzyka jest moją pasją, od dzieciństwa brałam udział w różnych koncertach razem w składzie różnych zespołów oraz solo. Wielokrotnie zostałam finalistką różnych międzynarodowych konkursów gitarowych. Prowadzę zajęcia z dostosowaniem do zainteresowań, tempa pracy oraz gustu muzycznego ucznia. W pracę z każdym uczniem szukam indywidualnego podejścia.

Nauka gry na skrzypcach
Prowadzący: Adrian Lalik absolwent szkół muzycznych: OSM im. I. J. Paderewskiego
w Krakowie w klasie skrzypiec Jerzego Skoczylasa oraz II st. POSM im. F. Chopina
w Krakowie pod kierunkiem Piotra Marciaka, a obecnie student Akademii Muzycznej
w Krakowie w klasie dr Macieja Lulka. Do tej pory współpracował z takimi dyrygentami jak: Monika Bachowska, Brian Kay, Henning Voss, czy Will Sanders oraz z orkiestrami: Fresco Sonare, FMF Youth Orchestra, Lucid Orchestra, Polish Symphony Orchestra. Doświadczenie związane z nauczaniem zbiera od roku 2013.

Nauka śpiewu

Prowadząca: Małgorzata Iwan – studentka Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku wokalno – aktorskim. Absolwentka klasy fortepianu. W nauce śpiewu ważna jest dla niej nie tylko prawidłowa technika, ale również to, by śpiew dodawał jej uczniom pewności siebie, sprawiał radość i satysfakcję.

Cena: 150 zł / miesiąc (33 zajęcia w ciągu roku); płatne przelewem na konto KFK.

 

Jak do nas trafić?

Szukaj...
Skip to content