Klub Strych

ul. Masarska 14
tel. 12 421 89 92

Klub Strych jest miejscem stworzonym w celu organizowania życia kulturalnego oraz społecznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Od lat oferta Klubu w szczególności przygotowywana jest z myślą o aktywnym aranżowaniu spotkań pasjonatów gier, science-fiction i fantasy.

 

2021 Maj

Tydzień 3

pon 26
wt 27
śr 28
czw 29
pt 30
sob 1
nie 2
pon 3
wt 4
śr 5
czw 6
pt 7
sob 8
nie 9
pon 10
wt 11
śr 12
czw 13
pt 14
sob 15
nie 16
pon 17
wt 18
śr 19
czw 20
pt 21
sob 22
nie 23
pon 24
wt 25
śr 26
czw 27
pt 28
sob 29
nie 30
pon 31
wt 1
śr 2
czw 3
pt 4
sob 5
nie 6
  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

Działalność:

zajęcia stałe / zajęcia cykliczne / organizacja wydarzeń okolicznościowych (np. Dzień Dziecka, Mikołajki) / wakacje i ferie / ligi gier karcianych i strategicznych 


Oferta:

Koło Gier Strategicznych

Członkowie Koła kolekcjonują miniaturowe armie, za pomocą których toczą bitwy według określonych zasad, przeistaczając się na kilka godzin w dowódców-generałów. Oprócz brania udziału w rozgrywkach malują miniaturowe figurki, wykonują makiety i scenerie do różnych systemów. Koło organizuje również turnieje i cykliczne imprezy – ligi gier strategicznych. Grający w nich rywalizują o miano najlepszego stratega, jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje strategiczne i ucząc się od siebie nawzajem nowych taktyk. Klubowicze biorą udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach, często zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji.

Koło Gier Planszowych

Uczestnicy Koła spotykają się, by propagować gry planszowe, które uczą współpracy, działania w grupie oraz zdrowej rywalizacji, rozwijają logiczne myślenie i wyobraźnię. Gry dzielą się na różne typy, między innymi: negocjacyjne, familijne, strategiczne, historyczne, ekonomiczne. Każdy z uczestników spotkań znajdzie zatem to, co go najbardziej interesuje.

Koło Gier Karcianych

Zajęcia przewidziane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Koło organizuje klubowe ligi i rozgrywki turniejowe. Członkowie kolekcjonują karty o tematyce fantastycznej, którymi później prowadzą przeciwko sobie kampanie. Biorą udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach.

Koło Społecznej Integracji

Do Koła należą osoby niepełnosprawne: głuchonieme, niewidome, niedosłyszące i niedowidzące. W jego ramach odbywają się cykliczne zajęcia kulinarne, artystyczno-plastyczne, edukacyjne. Spotkania prowadzą wolontariusze – pedagodzy i psycholodzy z przygotowaniem z zakresu terapii pedagogicznej.

Pracownia komputerowa

Pracownia dysponuje sześcioma stanowiskami z szybkim, nielimitowanym dostępem do sieci. Podczas zajęć można korzystać z Internetu: „surfować” po stronach www, korzystać z poczty elektronicznej oraz grać w  gry sieciowe.


Ferie i Lato na Strychu

Podczas ferii zimowych i wakacji organizowane są turnieje gier planszowych, strategicznych i karcianych dla początkujących i zaawansowanych graczy, w których udział bierze młodzież z całego Krakowa. W pracowni internetowej odbywają się konkursy dla dzieci oraz turnieje gier komputerowych dla młodzieży. Celem imprez jest zapewnienie aktywnego spędzania wolnego czasu w okresie przerwy w nauce dla dzieci i młodzieży.


Liga gier strategicznych

Cykliczna impreza adresowana do młodzieży z Koła Gier Strategicznych. Każdorazowo liga trwa trzy miesiące. Grający rywalizują między sobą o miano najlepszego stratega, jednocześnie podnosząc swoje zdolności i ucząc się od siebie nawzajem nowych taktyk.


Liga gier karcianych

Cykliczna impreza adresowana do młodzieży z Koła Gier Karcianych. Każdorazowo liga trwa około trzech miesięcy. Podczas rywalizacji uczestnicy biorący udział w rozgrywkach mają możliwość prezentacji  i praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności, a także nauczenia się czegoś nowego.


Dni otwarte w pracowni komputerowej

Szereg wydarzeń organizowanych w pracowni komputerowej dla dzieci i młodzieży, których celem jest oswojenie się z pracą przy komputerze poprzez zabawę. Młodzi ludzie bawiąc się i grając w specjalne gry sieciowe, uczą się współpracy i konstruktywnej rywalizacji.

Jak do nas trafić?

Szukaj...
Skip to content