Klub Strych

ul. Masarska 14
tel. 12 421 89 92

Klub Strych jest miejscem stworzonym w celu organizowania życia kulturalnego oraz społecznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Od lat oferta Klubu w szczególności przygotowywana jest z myślą o aktywnym aranżowaniu spotkań pasjonatów gier, science-fiction i fantasy.

 

2021 Czerwiec

Tydzień 4

pon 31
wt 1
śr 2
czw 3
pt 4
sob 5
nie 6
pon 7
wt 8
śr 9
czw 10
pt 11
sob 12
nie 13
pon 14
wt 15
śr 16
czw 17
pt 18
sob 19
nie 20
pon 21
wt 22
śr 23
czw 24
pt 25
sob 26
nie 27
pon 28
wt 29
śr 30
czw 1
pt 2
sob 3
nie 4
  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

  • Brak wydarzeń

Działalność:

zajęcia stałe / zajęcia cykliczne / organizacja wydarzeń okolicznościowych (np. Dzień Dziecka, Mikołajki) / wakacje i ferie / ligi gier karcianych i strategicznych 


Oferta:

Koło Gier Strategicznych

Członkowie Koła kolekcjonują miniaturowe armie, za pomocą których toczą bitwy według określonych zasad, przeistaczając się na kilka godzin w dowódców-generałów. Oprócz brania udziału w rozgrywkach malują miniaturowe figurki, wykonują makiety i scenerie do różnych systemów. Koło organizuje również turnieje i cykliczne imprezy – ligi gier strategicznych. Grający w nich rywalizują o miano najlepszego stratega, jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje strategiczne i ucząc się od siebie nawzajem nowych taktyk. Klubowicze biorą udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach, często zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji.

Koło Gier Planszowych

Uczestnicy Koła spotykają się, by propagować gry planszowe, które uczą współpracy, działania w grupie oraz zdrowej rywalizacji, rozwijają logiczne myślenie i wyobraźnię. Gry dzielą się na różne typy, między innymi: negocjacyjne, familijne, strategiczne, historyczne, ekonomiczne. Każdy z uczestników spotkań znajdzie zatem to, co go najbardziej interesuje.

Koło Gier Karcianych

Zajęcia przewidziane są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Koło organizuje klubowe ligi i rozgrywki turniejowe. Członkowie kolekcjonują karty o tematyce fantastycznej, którymi później prowadzą przeciwko sobie kampanie. Biorą udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach.

Koło Społecznej Integracji

Do Koła należą osoby niepełnosprawne: głuchonieme, niewidome, niedosłyszące i niedowidzące. W jego ramach odbywają się cykliczne zajęcia kulinarne, artystyczno-plastyczne, edukacyjne. Spotkania prowadzą wolontariusze – pedagodzy i psycholodzy z przygotowaniem z zakresu terapii pedagogicznej.

Pracownia komputerowa

Pracownia dysponuje sześcioma stanowiskami z szybkim, nielimitowanym dostępem do sieci. Podczas zajęć można korzystać z Internetu: „surfować” po stronach www, korzystać z poczty elektronicznej oraz grać w  gry sieciowe.


Ferie i Lato na Strychu

Podczas ferii zimowych i wakacji organizowane są turnieje gier planszowych, strategicznych i karcianych dla początkujących i zaawansowanych graczy, w których udział bierze młodzież z całego Krakowa. W pracowni internetowej odbywają się konkursy dla dzieci oraz turnieje gier komputerowych dla młodzieży. Celem imprez jest zapewnienie aktywnego spędzania wolnego czasu w okresie przerwy w nauce dla dzieci i młodzieży.


Liga gier strategicznych

Cykliczna impreza adresowana do młodzieży z Koła Gier Strategicznych. Każdorazowo liga trwa trzy miesiące. Grający rywalizują między sobą o miano najlepszego stratega, jednocześnie podnosząc swoje zdolności i ucząc się od siebie nawzajem nowych taktyk.


Liga gier karcianych

Cykliczna impreza adresowana do młodzieży z Koła Gier Karcianych. Każdorazowo liga trwa około trzech miesięcy. Podczas rywalizacji uczestnicy biorący udział w rozgrywkach mają możliwość prezentacji  i praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności, a także nauczenia się czegoś nowego.


Dni otwarte w pracowni komputerowej

Szereg wydarzeń organizowanych w pracowni komputerowej dla dzieci i młodzieży, których celem jest oswojenie się z pracą przy komputerze poprzez zabawę. Młodzi ludzie bawiąc się i grając w specjalne gry sieciowe, uczą się współpracy i konstruktywnej rywalizacji.

Jak do nas trafić?

Szukaj...
Skip to content