Scena Monodramu KFK: Manifest Ziuty Zającówny

„Scena Monodramu KFK” przedstawia:

Manifest Ziuty Zającówny

 

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Ziuta Zającówna

Monodram nagradzany na festiwalach teatrów jednego aktora w Toruniu i Wrocławiu. To próba zmierzenia się z interpretacją czystej formy w teatrze. Spektakl oparty jest na tekstach Witkacego dotyczących Czystej Formy oraz wierszy, fragmentów dramatu Kurka Wodna i prozy Niemyte Dusze.

Monodram Ziuty Zającówny jest zapewne zgodny z intencjami autora czystej formy, sztuki jako panaceum na rozdarcie metafizyczne i kulturalne. Aktorka o niebywałym wprost temperamencie scenicznym i rozległym warsztacie artystycznym przeistacza się na oczach widzów z mężczyzny w uwodzicielską kobietę. Tańczy, śpiewa, jest mimem i gorylem. Zającówna jest po prostu wieloznaczna.

Dr hab. Józefa Jamróz-Zając vel. Ziuta Zającówna – wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, reżyser, laureatka nagród na międzynarodowych festiwalach teatralnych (Wrocław, Toruń, Szczecin). Aktorka-monodramistka. Stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta (2007, projekt badawczy na temat Praktycznych aspektów metody Kristin Linklater pracy nad głosem). Redaktorka polskiej wersji językowej książki K. Linklater UWOLNIJ SWÓJ GŁOS. Tworzenie obrazów w pracy nad głosem i mową. Związana z amatorskim ruchem artystycznym jako jurorka festiwali teatralnych i konkursów recytatorskich oraz instruktorka.

Bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2

Social media
Szukaj...
Skip to content