Scena Monodramu KFK: Konopielka Edwarda Redlińskiego

Scena Monodramu KFK 

Konopielka Edwarda Redlińskiego

Autor: Edward Redliński

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Leszek Benke

Monodram według powieści – bestsellera Edwarda Redlińskiego. Powieść Redlińskiego opowiadająca o tym, jak życie młodego chłopa zostało przewrócone do góry nogami za sprawą nauczycielki z miasta, w adaptacji Leszka Benke doczekała się kolejnego sukcesu. Sugestywnie wcielając się w postać bohatera powieści, Kaziuka Bartoszko, aktor przenosi widza do białostockich Taplar. W niesamowity sposób zmienia się raz po raz w szesnaście postaci – i po chwili wszyscy zapominają, że na scenie jest tylko jeden aktor.

Konopielka stała się prawdziwym artystycznym hitem. Leszek Benke zagrał ją już 7000 razy, przyniosła mu zasłużone nagrody na festiwalach artystycznych. Spektakl był kilkakrotnie nagradzany na Festiwalach Małych Form Teatralnych (Toruń, Szczecin, Rzeszów) za brawurowe aktorstwo.

Leszek Benke – polski aktor filmowy i teatralny. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w wielu produkcjach filmowych, ale jego pasją aktorską był monodram. Od 1985 roku związał się na stałe z jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych pt. Spotkanie z Balladą, wcielając się tam w role komendanta Kopydłowskiego Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecnie razem z Kabaretem Kopydłów podróżuje po świecie, odwiedzając estrady, zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

 

Bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie www.bilety.krakowskieforum.pl

 

Czas trwania: 100 minut

Social media
Szukaj...
Skip to content