Krakowskie Forum Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r.o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do niniejszej strony internetowej.
Data publikacji strony internetowej: 2022-03-01
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-03-01
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-03-01
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2022-03-01
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Aleksandra Kopańska, koordynatordostepnosci@krakowskieforum.pl, tel: 502 332 040.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Dostępność architektoniczna budynków Krakowskiego Forum Kultury i podległych klubów dla osób z niepełnosprawnością
Siedziba główna (ul. Mikołajska 2)
Budynek nieprzystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Prowadzą do niego schody wyposażone w poręcz. Wysokie schody prowadzą również na kolejny poziom w budynku. Brak toalet przystosowanych dla osób z niepełnosprawnością. W budynku brak wind, platform i pochylni.
Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące, brak pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Budynek nie stanowi własności instytucji, jest zabytkowy, bez możliwości przebudowy.
Dla osób niewidomych i niedowidzących oznakowane są ciągi schodów i wejścia do poszczególnych sal. Na korytarzu umieszczono informację o rozkładzie pomieszczeń. Poszczególne pomieszczenia są w widoczny sposób opisane. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z miejskich oznakowanych miejsc parkingowych, KFK nie posiada własnych.
Klub Olsza (ul. Stanisława ze Skalbmierza 7)
Klub przystosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Posiada podnośnik (windę zewnętrzną) dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym korzystających z wózków inwalidzkich. Wszystkie sale zajęć są pozbawione barier architektonicznych i spełniają wymagania w zakresie dostępności (brak schodów, szerokie przejścia). W klubie jest również toaleta z drzwiami wyposażonymi w samozamykacz, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Dla osób niewidomych i niedowidzących zastosowano oznakowanie schodów zewnętrznych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Klub Malwa (ul. Dobrego Pasterza 6)
Budynek nieprzystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do siedziby klubu prowadzą wysokie schody, a klatka schodowa jest dość wąska, brak możliwości przebudowy. Brak toalety dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku brak wind, platform i pochylni oraz pętli indukcyjnych. Nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.
Na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących oznakowano ciągi schodów w budynku. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Osoby głuche lub słabosłyszące, znające język polski, mogą skorzystać z udostępnionego stanowiska komputerowego w celu prowadzenia komunikacji w formie pisemnej.
Klub Kazimierz (ul. Krakowska 13)
Siedziba klubu usytuowana jest na parterze, nie ma ograniczeń związanych z wejściem do budynku z ulicy, problemem może być jedynie próg i toaleta, do której prowadzi jeden schodek w dół. Budynek jest zabytkowy, nie stanowi własności Krakowskiego Forum Kultury i nie ma możliwości jego przebudowy. Nie ma ograniczeń architektonicznych w obrębie sal wystawowych (przejścia szerokie, brak schodów i progów).
W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Dla osób niedowidzących zastosowano oznakowanie progów i wejścia do toalety. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Klub Strych (ul. Masarska 14)
Budynek nieprzystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do siedziby klubu prowadzą wysokie schody, a klatka schodowa jest wąska, bez możliwości przebudowy. Brak toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W budynku brak wind, platform i pochylni.
W budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące, brak także pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a. Na potrzeby osób niewidomych i niedowidzących oznakowano ciągi schodów w budynku. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Ośrodek Dokumentacji i Inicjatyw Artystycznych „Piwnica Pod Baranami” (ul. św. Tomasza 26)
Ośrodek usytuowany na parterze, z wejściem bezpośrednio z ulicy (jeden niski schodek). Problemem są dość wąskie drzwi, uniemożliwiające dostęp osobie na wózku. Budynek jest zabytkowy, bez możliwości przebudowy.
W budynku nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i niedowidzące, brak pętli indukcyjnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, oznakowane zostało wejście do budynku.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Ośrodek spełnia wyłącznie funkcję biurową, nie są w tym miejscu organizowane żadne wydarzenia.
PROCEDURA OBSŁUGI OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI W KRAKOWSKIM FORUM KULTURY